תפריט
תפריט

משאבות טבולות למים

משאבה היא מכשיר שמטרתו היא לבצע פעולת שאיבה, בדרך כלל של נוזלים. פעולת שאיבה כזאת יכולה להידרש לנו במגוון רחב של יישומים, ביניהם ניתן להבחין על פי שורה של פרמטרים כמו מאפייני הנוזלים, רמת הצמיגות והסמיכות שלהם, מידת המיקוד והכיווניות הנדרשת להנעת הנוזלים, כמות המים שיש להניע בפרק זמן נתון וכן הלאה. משאבות טבולות למים הן משאבות שמיועדות לפינוי של מצבורי מים והעברתם למרחב חלופי, בין שבצורה מסודרת וממוקדת ובין שלצורך פיזור שלהם במרחב מסביב. שתי דוגמאות קלאסיות בהן נעשה שימוש תדיר במשאבות טבולות הן הצפות ובורות ביוב. בשני המקרים נוצר מצבור של נוזלים שאותו אנו רוצים לפנות ולשם כך אנו פשוט מכניסים פנימה משאבה טבולה ומפעילים אותה. המשאבה שואבת את הנוזלים המקיפים אותה ומובילה אותם לפתח המוצא אליו מחובר צינור שמוביל את המים החוצה מהמצבור.

 

איך תבחרו את המשאבה הטבולה הדרושה לכם?

בניגוד לתפיסה הרווחת ולפיה משאבות טבולות נועדו אך ורק לפינוי מי שפכים, בפועל ניתן להשתמש בדגמים שונים של משאבות טבולות למים נקיים, מים אפורים וסוגים נוספים של נוזלים. אחד השימושים השכיחים ביותר במשאבות אלה הוא אכן שאיבת מי שפכים, אך זהו לא הייעוד היחיד של משאבות טבולות. ככלל, אם אתם מחפשים משאבת מים טבולה, אתם מכוונים למעשה למשאבה שמיועדת לשאיבת מים נקיים וצלולים ויש לכך חשיבות רבה בבחירת המשאבה. לצורך שאיבת מים צלולים לא צריך יותר מאשר משאבה טבולה קטנה עם צנרת צרה יחסית ועם מנוע קטן יחסית, בכדי לבצע את משימת השאיבה. זאת בניגוד למשל למשאבה שצריכה להתמודד עם הסמיכות הגבוהה של מי שפכים ועם מוצקים גדולים שיכולים להיכלל בהם.

 

מים צלולים הם מים צלולים

אחרי שאמרנו את זה, אם אתם מחפשים משאבת מים טבולה לשאיבת מים צלולים, זה אומר שהמים שאותם אתם צריכים לשאוב הם מים צלולים לגמרי. מים אפורים הם אינם מים צלולים ומים בהצפות חוץ הם אינם מים צלולים. במקרה של הצפת מים (לא מי ביוב) בתוך הבית, אפשר בהחלט להתייחס למים כמים צלולים, אבל חשוב להבין דבר אחד: משאבה טבולה קטנה שמיועדת למים צלולים לא תוכל להתמודד עם כמויות גדולות של חלקיקים קטנים שיצטברו בה במהרה ויסתמו אותה, ולבטח לא תוכל להתמודד עם רמת סמיכות גבוהה ומוצקים שיכולים בקלות להרוס את המנגנון הפנימי שלה.

 

לפני שאתם בוחרים את המשאבה הדרושה לכם, היכנסו אל המומחים בעולם המשאבות, שהם משאבות ויפעת בע"מ. לרשותנו מבחר גדול מאוד של משאבות טבולות למים בהספקים שונים, גדלים שונים, עוצמות מנוע שונות ומנגנוני הגנה מגוונים, עם מצוף או בלי מצוף. נשמח להתאים לכם את המשאבה הטובה ביותר לצרכים שלכם. אתם רק צריכים להתקשר אלינו לטלפון 03-5703958.

מלאו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם

האתר נבנה ועוצב ע"י אדאקטיב